pühapäev, 24. oktoober 2010

Rugova oru värvid


Kui Eestisse saabub sügis kiiremini, siis siin lõunapool võtab see kauem aega. Isegi nohu jõuab siia vähemalt kuu hiljem. Kuigi sageli ei tee öised külmad siinseid puid mitte värviliseks, vaid lehed muutuvad kohe pruuniks. Kui on kohti, kus saab ka ilusat sügist nautida.

Rugova org Lääne-Kosovos on üks ilusamaid piirkondi Kosovos. Kõrged mäed, kurvilised spagetilaadsed teed, väikesed külakesed ning sageli ka alalhoitud traditsioonid teevad piirkonna huvitavaks. Kahjuks on sinna pääsemine tiba raskendatud, eriti nüüd kui on käimas palju teedeehitusi. Näiteks Pristinast Pejass/Peci (umbes 90km) jõudmiseks peab vähemalt kaks tundi arvestama ja see pole jalgrattaga, vaid ikka autoga liikumine. Pärast Pejat/Peci on orgu sisenemiseks vaid üks kitsas, käänuline ja mitte kõige paremas korras olev tee, millel liiklemiseks peab kõik radarid töös hoidma. Sest siinsetel teedel liiguvad lisaks autodele ka hobuvankrid, saed ja traktorid ja neil puuduvad tuled või muu märgistus.

Tol ööpäeval kui Rugovas olin, tuli öösel külm maha. Lausa nii, et vesi torudes külmus hotellile üllatusena ehk siis külmad tulevad siingi ootamatult. Samas hommikune külm koos klaari õhuga andis ümbritsevale ilusad värvid ning kopsud täitusid hea õhuga.

1 kommentaar:

Archie ütles ...

Väga lahedad värvid, eriti viimasel pildil.