esmaspäev, 4. oktoober 2010

Serbia patriarh on troonitud


Eile trooniti Kosovo lääneosas asuvas Pejas/Pecis Serbia patriarh Irinej. Kuigi Irinej on juba jaanuarist alates täitmas oma ülesandeid, oli eilne troonimine väga sümboolse tähendusega, sest Serbia peab Kosovot oma kiriku hälliks ja Peja/Peci patriarhaadis asub patriarhi sümboolne ning spirituaalne troon.
Irinej on varem ka Kosovoga seotud olnud. Ta on õppinud Prizrenis ortodoksilikus seminaris ja millalgi hiljem oli sama seminari rektor.

Peja/Peci patriarhaat asub linna ääres teel Rugova orgu. Serbia nimetab seda piirkonda Metohjaks, mis tähendab püha piirkonda.
Eile kogunes sinna troonimist jälgima mõnituhat (andmed kõiguvad 5000-10000 vahel) inimest, enamus Serbiast. Isegi Serbia president Boris Tadič oli kohal KFOR-i helikopteri toel.
Ma ise ei troonimist uudistamas ei käinud, kuid pildid tegi hea sõber Nick, kellelt sain loa neid blogis kasutada, seda küll väikse teene eest.

Enne troonimist oli mure, kuidas suudetakse tol päeval julgeolek tagada. Nüüd, päev hiljem võib öelda, et kõik läks hästi. Paar väiksemat intsidenti oli, kuid need pole märkimisväärsed.

Kommentaare ei ole: