reede, 2. juuli 2010

Pildikesi põhjast


Ühel kenal laupäeval jalutasin Mitrovica põhjapoolses osas. See on see osa, mis on peamiselt asustatud serblastega. Nagu näete jäid kaamera ette kenad maletavad härrad. Mida muud ikka teha kui mõttetööga laupäeva veeta.

Ja mis on laupäev hea kohvita!? Üks asi mis on teistmoodi albaanlaste osast - põhjapool loetakse kohvikutes rohkem kui lõunapool, nii ajalehti kui raamatuid. Ahjaa, üks erinevus veel - põhjaosa on rohelisem.

Kohviku nimi tundub tuttav, kas pole. See kohvik pidi olema üks paremaid. Jah, kook oli hea ning rammus nagu siinkandis kohane.

(Kuri)kuulsa Mitrovica kohtumaja juures võib leida mõned advokaadi-bürood/-kioskid. Pildil olev oli nendest kõige vahvama väljanägemisega, sellest järgmine nägi natuke nõukaaegase alajaama moodi välja. Kui neist pilte tegin, saabus kolmandast kioskist üks härra ja palus, et tema uut palksaunamoodi kioskit samuti pildistaksin. Loomulikult olin lahke ja tegin seda. Teades, et Mitrovica kohtumaja ei tööta täisvõimsusel juba üle kahe aasta, siis peaks sealstel juristidel/advokaatidel küll palju asju toimetada olema.

1 kommentaar:

Kyberviiking ütles ...

Minu arvates on see kohvikus maletamise komme väga sümpaatne. Kahju,et Eestis see kusagile ära on kadunud. Samuti nagu seltskondliku kaardimängu komme. Ainuke avalik paik, kus regulaarset bridžilauda täheldan, on Tallinnas Tommi Grill. Rohkem sisu, vähem fashionit, kärbsed!