esmaspäev, 28. juuni 2010

Grand Hotel Pristina


Seekordse postituse idee sain Pristinas ilmuvast inglise keelsest ajalehest Pristina Insight, kus kirjeldati üht olulisemat Pristina maamärki - Grand Hotel Pristinat. Siinne leht sai inspiratsiooni The Sunday Times'is ilmunud loost, kus tsiteeriti Briti diplomaat Chris Pattenit, kes peab seda hotelli maailma üheks halvimaks hotelliks.
Vaieldamatult on Grand Hotel Pristina puhul tegemist tähelepanuväärse ehitisega, sest ta on kõrge ja paistab pea üle terve Pristina ning seetõttu on teda hea kasutada orientiirina. Hotelli katusel särab viis tähte (kõik küll hetkel ei põle), mis on ilmselge liialdus tollele majutusasutusele.

Hoonesse sisenedes hakkab ninas kõditama selline ehe sotsialismi lõhn. Te ju teate küll seda spetsiifilist lõhna. Fujees asuvatel väsinud sohvadel võib juua head kohvi ning mõelda end eliiti paarkümmend aastat tagasi. Hotell on ehitatud Jugoslaavia õitseajal 1978. aastal, kuid pärast seda pole väga põhjalikku uuendust saanud. Üheks põhjuseks on riigi lagunemine ja erastamise küsimus. Hetkel on küll pooleli hoone ühe tiiva renoveerimine.
Üldiselt antud hotelli Pristinas peatumiseks ei soovitata. Tean üht Eesti diplomaati, kes peatus Grand Hotel Pristinas ja tema kirjelduse järgi oli toas ebameeldiv lõhn, sest seal suitsetatakse kõikides tubades, kapiuks kukkus eest ning uksedki kostsid läbi. Hotellide arvustusteski mainitakse erinevaid puudusi. Need kõik kokku on nii ebameeldivad, et horror turismi harrastamiseks võiks seal ehk peatuda. Kuigi hind ühe öö eest just väga odav ei ole.

Kuid hotellil on pakkuda paar konverentsiruumi, mis on ühed paremad Pristinas. Samuti teeb asukoht vägagi kesklinnas sinna mineku mugavaks. Suviti on hotelli kõrval avatud suur vabaõhukohvik, kus õhtuti suurelt ekraanilt ka jalgpalli pakutakse.

1 kommentaar:

Kadri Simson ütles ...

sellest hoonest mööda kõndides ei tekkinud küll kordagi tahtmist sisse astuda:)