neljapäev, 11. juuni 2009

Sõber kirjutas raamatu

Hea sõber Nick kirjutas raamatu, mille esitlusel eelmisel nädalal Londonis asuvas Frontline clubis käisin. Raamat on Radovan Karadžicist, kes oli veel aasta tagasi üks Euroopa tagaotsitavamaid inimesi. Mäletan, et eelmise aasta sünnipäeval mitmed sõbrad läbi tema kinnipüüdmise mulle õnne soovisidki. Eks ole armas neist!
Nick töötas varasemalt BBC ajakirjankuna ja 2002-2008 oli selle meediakorporatsiooni Sarajevo ja Belgradi korrespondent. Raamat põhineb tema päevikutel ja intervjuudel, mida ta ajakirjanikuna tegi.
Nicki kirjeldus Radovani otsingutest on isiklikult kirglik ja samas ka erapooletu. Lisaks väga heas ning kergesti loetavas inglise keeles. Mõnus on jälgida, kuidas ta siin toimetas ohtralt levivate kuulujuttude ja vandenõuteooriate rägastikus, see on Balkanile väga iseloomulik. Samuti annab edasi julge kirjelduse, kuidas teda ka valesöödana kasutati.
Läbi raamatu kulgev Karadžici elulugu annab ka ülevaate-meeldetuletuse 20. sajandil Balkanil toimunst. Mina igatahes nautisin. Lisaväärtuse andis muidugi pühendusega raamatu lugemine.
Ahjaa, teos peaks ilmuma ka eesti keeles. Kuid, kel enne huvi tekkis, saab seda tellida internetist.
Raamatu arvustusi inglise keeles Daily Expressis ja The Timesis, viimases väljaandes oli raamat ka nädala raamatuks valitud. Lisaks inglise ja eesti keelele ilmub raamat ka hollandi keeles ning esimene arvustuski väljas.

Kommentaare ei ole: