pühapäev, 19. aprill 2009

Uuem arhitektuur Tallinnas

Vanad eestlased ütlesid, et enne Pariisi külastust tuleb Nuustaku ära uudistada. Mõlemad kohad on väisatud ja seetõttu võin nüüd vabalt uurida näituseks Tallinna uuemat arhitektuuri. Ülemisel pildil olevad peegeldused leidsin Viru väljaku ääres korda tehtud/uuesti ehitatud hoonest. Kuna uute majade ehk plazade nimed on lihtsale inimesele keerulised meelede jätta, siis ei oska öelda maja õiget nime. Varem asus seal vist TPÜ miskine teaduskond.
Kuigi Rotermanni kvartali esimene osa sai valmis enne kui Eestist pikemalt ära läksin, ei olnud ma sinna jõudnud. Puhkusel olles jõuab ikka rohkem. Ühel äärmiselt tuulisel pärastlõunal sedasingi sammud Rotermanni piirkonda. Kuigi plaanitud suuremast kvartalist on valmis vaid esimene järk, on ikka põnev midagi uut ja teistmoodi linnaruumis uudistada. Need torud ühes rütmis korstnaga on mu meelest võrratud.
Seda treppi pildistasin esialgu nii nagu peab, siis vaatasin, et ikka jääb mingine viltune osa peale. Olgu siis kõik juba viltu. Iseenesest oli tore sealkandis patseerida, kuid oleks soovinud leida mõnusat soppi, kus kohvi manustada, seekord seda veel ei leidnud. Iseenesest on see piirkond huvitav vana ja uue kombinatsioon, kuid kahjuks ei ole sinna veel palju teed leidnud. Jääb ju uusarendus kuidagi käidavatest teeradadest kõrvale. Samas on tore kui Tallinna keskus rohkem mere poole areneb.

Kommentaare ei ole: